Оточення будинку

Забір із дошки або сітки не є оптимальним рішенням для простору навколо будинку. Коли будівництво будівлі буде завершено і інвестори переведуть дух, варто подумати про вражаючу цегляну огорожу.

Паркан із дошки або сітки не є оптимальним рішенням для простору навколо будинку. Коли будівництво будівлі буде завершено і інвестори переведуть дух, варто подумати про вражаючу цегляну огорожу.

Забор из клинкерного кирпича Roben - Roben-Украина. Фото

Паркан з клінкерної цегли

Використання клінкеру – це ще й гарантія довговічності, оскільки цей матеріал не дуже вбирає вологу та стійкий до суворих погодних умов, таких як мороз чи дощ.

Паркан з клінкерної цегли не вимагає догляду протягом багатьох років.

За умови, звичайно, що він побудований кваліфіковано. Як це зробити?

Фундамент для забору

Перед початком робіт підрядник повинен накреслити схему паркану. Після цього можна заливати фундамент.

Фундамент для клінкерного паркану має бути відносно глибоким.

Його розміри залежать від типу грунту. На пухких ґрунтах, тобто ґрунтах, які збільшуються в об’ємі під впливом замерзаючої води, рекомендується фундамент нижче точки промерзання.

Залежно від регіону країни це буде від 80 см до приблизно 140 см нижче поверхні землі.

На незамерзаючих грунтах достатньо фундаменту глибиною близько 60 см. Звичайне правило свідчить, що ширина фундаменту повинна дорівнювати товщині стіни. При заливанні бетону не забувайте про деформаційні шви, тобто. вузьких щілинах, заповнених руберойдом.

Горизонтальна гідроізоляція та укладання першого ряду

Для того щоб гарантувати захист від вологи з ґрунту і тим самим запобігти ерозії та пошкодженню паркану, перед укладанням цегли на фундаменті необхідно виконати горизонтальну ізоляцію за допомогою смуг з бітумного складу.

Перші цеглини укладаються на горизонтальну ізоляцію зазвичай по кутах, лише пізніше заповнюючи проміжки між ними. При кладці паркану, як і при кладці фасаду, слід змішувати цеглу з різних піддонів.

Клінкерна цегла – це натуральний продукт, і його колір залежить від мінерального складу глини, тому окремі партії клінкеру можуть трохи відрізнятися за відтінком.

Це типове явище, яке зустрічається у всіх виробників керамічних будівельних матеріалів.

Межі допустимих колірних відмінностей визначають будівельні стандарти, пояснюючи це особливостями технологічного процесу та властивостями глини. Дотримання правила змішування цегли з кількох піддонів призводить до непомітних відмінностей.

Правильний розчин та гідроізоляція від вологи запобігатиме утворенню висолів

При кладці паркану також важливо використовувати правильний розчин, призначений спеціально для клінкеру. Розчин повинен бути приготовлений строго відповідно до рекомендацій виробника.

Особливе значення тут має правильна консистенція, тобто правильне співвідношення сухого розчину та води.

Використання невідповідного розчину, особливо якщо він містить вапно, може призвести до утворення висолів.

Крім того, якщо шви виконані неправильно і в кладку потрапляє вода, солі, що містяться в розчині, розчиняються. Вода разом із солями рухається мікроскопічними капілярами до зовнішньої сторони стіни.

Там вода випаровується, а розчинені у воді хімічні сполуки залишаються на поверхні цегли у вигляді непривабливих білих плям.

Тому дуже важливим фактором, що допомагає уникнути утворення плям, є захист від вологи, як перед кладкою, так і під час роботи.

Через процес схоплювання розчину не можна допускати, щоб цегла відволожилася на будмайданчику. Укладання цегли на піддони запобігатиме проникненню води із землі.

З іншого боку, клінкер слід накрити зверху будівельною плівкою, щоб запобігти намоканню цегли в разі дощу.

Клінкерний паркан

Забір може бути повністю цегляним або поєднувати клінкерні елементи, наприклад, з дерев’яними вставками.

Однією з найпопулярніших рішень є встановлення металевих прольотів між клінкерними стовпами.

Прольоти повинні встановлюватися відповідно до інструкцій виробника, зазвичай за допомогою дюбелів або шляхом встановлення заставних в цегляну кладку, під час кладки цегли.

Встановлення металевих прольотів повинно проводитися таким чином, щоб забезпечити теплове розширення.

Це дозволить уникнути передачі напруг, що виникають, на стовпи, що може призвести до розтріскування швів або навіть пошкодження клінкеру.

На фундаментах під прольотами найчастіше роблять так званий валик, тобто цеглу укладають так, щоб із зовнішнього боку кладки були видні тільки головки, а не традиційний каретний топ.

У місцях, найбільш схильних до проникнення води, необхідно використовувати повнотілу цеглу, а не пустотілу. Для обробки можна також використовувати фігурну цеглу.

Пілларс

Після зведення облицювального шару клінкерного стовпа порожній простір усередині армується прутами і заповнюється бетоном тієї ж консистенції, що і розчин для клінкеру, рекомендує представник Röben.

Верх стовпів може бути утворений фігурною цеглою або клінкерними ковпаками, тобто збірними будівельними елементами з клінкерної цегли та бетонного несучого сердечника.

Це не тільки естетична обробка, а й захисний елемент. Ковпаки мають конусоподібну форму, тому дощова вода швидко стікає вниз.

Завдяки ефективному дренажу вони перешкоджають проникненню вологи в шви колони і запобігають утворенню висолів.

Кладка ковпаків здійснюється за допомогою еластичного клею.

Затирання швів

Після укладання цегли необхідно почекати, перш ніж приступити до заключного етапу робіт – затирання швів.

В цей час верхній шар огорожі повинен бути захищений від проникнення води та атмосферних опадів.

Коли починати затирання може вирішити тільки фахівець з кладки клінкерної цегли, який візьме до уваги різні фактори, включаючи вологість цегляної кладки та погодні умови.

Для затирання швів слід використовувати спеціальну затиральну суміш для клінкеру, приготовану відповідно до рекомендацій виробника, стежачи за тим, щоб вона не була надто вологою.

Рекомендується виконувати роботи з повним заповненням швів. Допускаються випуклі або увігнуті шви, за умови, що краї швів стикаються з краями цегли.

Пустотілі або поглиблені шви небажані, тому що в незаповнених місцях буде накопичуватися вода.

Також настійно не рекомендується виконувати роботи з розшивки швів за несприятливих погодних умов, особливо у разі дощу та температури нижче 5°C.

Після завершення кладки та затирання швів

Після завершення кладки, огорожа повинна бути захищена протягом як мінімум 7 днів, коли відбувається початковий процес схоплювання цементу і вбираються хімічні сполуки, що містяться в розчині.

Повний процес схоплювання розчину займає 4 тижні. Протягом цього часу кладку слід захищати від дощової води та надмірного сонячного світла, особливо за температури понад 30°C.

Зведення кладки паркану часто пов’язують з монтажем воріт, тому варто додати, що встановлення відкатних воріт має бути незалежною від паркану, так як динамічні навантаження, що виникають при переміщенні воріт, викликають напруги, які можуть призвести до розтріскування швів.

Після закінчення робіт над парканом рекомендується оточити простір навколо нього гравійною смугою.

Для архітекторів

Зона архітекторів - це поради та джерела натхнення, необхідні файли з текстурами і прайс-листами.

Для підрядників

Корисні поради для покрівельників, а також технічна інформація і карти виробів марки Röben.

Догори