FAQ

Як зробити міцну та красиву клінкерну кладку

Основні поради для підготовки міцної та естетичної стіни з клінкеру

Як зробити міцну та красиву клінкерну кладку - Статті від Робен
 1. Підготуйте розчин для клінкеру. Використовуйте спеціалізований клей, оскільки розчини на основі вапна можуть давати висоли.
 2. Визначте потрібну кількість суміші та цегли Rоben на кожну будівельну ділянку. Якщо цього не зробити відразу, доведеться шукати матеріали в процесі будівництва, а значить у зовнішніх фрагментах кладки будуть відмінності.
 3. Вивантажуйте піддони обережно та розміщуйте всі елементи в потрібному порядку. Не забудьте вкрити клінкерну цеглу Робен від бруду, пилу, дощової вологи.
 4. Подбайте про гідроізоляцію матеріалу. Клінкер може ввібрати вологу з ґрунту, бетонної підлоги. Тому обмежте цеглу від доступу води та солі, викладайте будматеріали на плівку.
 5. Змішайте бруски з різних піддонів, щоб приховати різницю кольору. Невеликі відмінності у відтінках клінкеру допускаються, але це може бути дуже помітно при кладці по висоті. Тому перед стартом робіт цеглу з різних піддонів краще перемішати. Тоді перепади кольору не будуть впадати у вічі.
 6. Дотримуйтеся точності та рівномірної товщини шва. Для цього досвідчені будівельники використовують шаблон. Він допомагає виконати однаково рівний шов, не допускає змішування клінкерного каменю із розчинною сумішшю.
 7. Готуйте клейовий розчин за інструкцією виробника. Пам’ятайте! Звичайні будівельні суміші не підходять для кладки клінкеру Робен. Використовуйте фірмові клейові суміші.
 8. Укоротіть частини елементів пилкою для різання каменю або шліфувальним верстатом.
 9. Змочіть цеглу перед початком кладки.
 10. Ідеальна температура повітря для кладки – не нижче 5-8 °С. Щоб стіна застигла і стала стійкішою, необхідно захистити її від прямих краще за сонце, так як жар занадто швидко висушуватиме розчин. Рясні дощі також можуть вимити розчин. Тому варто затінити місце роботи на 2 тижні, а також захистити свіжу кладку від води та бруду. Можна вкрити її непрозорою плівкою, забезпечивши доступ повітря.

 11. Якщо під час роботи, на клінкерну цеглу Roben потрапили залишки розчину, приберіть їх шпателем або спеціальною щіткою для швів.

У нас можна довпитати в Києві Rоben за низькими цінами з доставкою.

Для архітекторів

Зона архітекторів - це поради та джерела натхнення, необхідні файли з текстурами і прайс-листами.

Для підрядників

Корисні поради для покрівельників, а також технічна інформація і карти виробів марки Röben.

Догори