FAQ

Дах як п’ятий фасад

Дах не тільки несе функціональне навантаження. Вона повинна гармонійно поєднуватися з рештою будівельного проекту, підкреслюючи стиль будівлі. Завдяки декоративним якостям, конструкція даху може перетворити будь-який будинок, перетворивши його на вражаючу споруду.

Дах як п'ятий фасад - Поради від Робен

Сьогодні ми можемо зустріти будь-які архітектурні проекти покрівель: від традиційних двосхилих дахів до багаторівневих конструкцій складних форм.

Конфігурацію всіх дахів можна розділити на 2:

  • плоскі.
  • круті.

Від кількості кутів і схилів, розжолобків, інших елементів конструкції покрівлі залежить вибір покрівельного матеріалу.

Кращий вибір для дахів з великим ухилом

Круті дахи чудово підходять для укладання керамічної черепиці. Чим більший ухил, тим менше плити тиснуть на перекриття.

Якісна натуральна керамічна черепиця Робен забезпечить герметичність покрівельного пирога, захистить від попадання вологи та бруду у внутрішній шар конструкції.

Оптимальний кут нахилу скатів для монтажу черепиці — 30-40 градусів.

Враховуємо площини та додаткові елементи даху

Кількість площин — ще один параметр, який впливає на вибір матеріалу та терміни монтажу. Розрізняють прості двосхилі дахи та складні багаторівневі покрівельні конструкції.

Найпопулярніша конструктивна архітектурна схема — 2-4схилий дах з ухилами, що сходяться в одній точці на вершині та мансардною надбудовою, виконаною з двох карнизів.

Чим більше площин, тим складніша конструкція даху. А значить підвищується і вартість матеріалів покриття та кількість їх відходів. Використовуючи керамічну черепицю, а не металевий аналог, ви знижуєте втрату будівельних матеріалів.

З дрібних плит легше побудувати складні форми. Збільшити корисну площу мансарди і зробити ефектніший дизайн, дозволяють різні за формою бані та капюшони даху.

Покрівля не прощає помилок!

На сьогоднішній день покрівельні технології досягли розквіту. Втілити в життя можна будь-який проект даху, навіть найфантастичніший. Але ідеальну покрівлю можна створити лише з урахуванням конструкції та загального виду будівлі. Покрівля — вибаглива частина будівлі, яка не прощає помилок.

На підсумкову частину обробки впливає не лише вартість матеріалу та площа покриття. У реалізації інженерного проекту покрівлі беруть участь додаткові елементи — бані, мансардні вікна, лоджії.

Для створення довговічного “п’ятого фасаду” дотримуйтесь наступної золотої формули: грамотний проект, правильний вибір матеріалів, кваліфікований монтаж, дбайлива експлуатація.

Для архітекторів

Зона архітекторів - це поради та джерела натхнення, необхідні файли з текстурами і прайс-листами.

Для підрядників

Корисні поради для покрівельників, а також технічна інформація і карти виробів марки Röben.

Догори