СОВЕТЫ
КРОВЕЛЬЩИКА

ЛЮБОЕ СТРОИТЕЛЬСТВО - ЭТО МНОГО ВОПРОСОВ, ТРЕБУЮЩИХ ОТВЕТА....

FAQ

Правила кладки керамічної черепиці

Укладання керамічної черепиці своїми руками теоретично можливе, але без досвіду роботи дуже проблематичне. Слід враховувати, що роботи ведуться на висоті, що небезпечно та збільшує їхню складність. Давайте розбиратися як правильно укладати керамічну черепицю

Як правильно укладати керамічну черепицю

Як правильно укладати керамічну черепицю

Черепиця — важкий матеріал, тому необхідно встановити для даху міцну основу, а потім — гідроізоляцію.

Перший етап монтажу будь-якої покрівлі – встановлення кроквяної системи.

Чим менший нахил схилу даху, тим довше на ньому затримуватиметься вода, а значить це вимагатиме посилення гідроізоляції.

Ми рекомендуємо установку герметичної підкладки – повна решетування + укладання покрівельної повсті.

Наступний етап – монтаж контробрешітки.

Це необхідно, щоб створити вентильований зазор між мембраною і утеплювачем.

Обрешітка, на яку буде кріпитися покрівельне покриття, укладається на контрлати. Причому відстань між латами має враховувати розмір майбутніх черепиць (зазвичай виробник вказує цифри, що рекомендуються).

Тільки пройшовши підготовчі етапи, а також виконавши монтаж відливів, жолобів, на підготовлену поверхню укладають керамічну черепицю.

Монтаж черепиці Röben

Монтаж починається від карниза. Плити укладають на основу рівномірно, закріплюючи кожну 3-ту зі зміщенням убік. Таке кріплення створює стійке покриття до вітрових навантажень.

Саморізами або за допомогою затискачів кріплять до лат крайню черепицю. Додаткове кріплення клямерами необхідне, якщо нахил даху вище 50 градусів.

Укладання покрівельного матеріалу навколо мансардних вікон, димоходу, розжолобків

У цих зонах часто потрібно виконати обрізання черепиці. Важлива умова обрізки – зробити це так, щоб пил не потрапив на покриття та під плити. Видалити пил після укладання черепиці буде дуже важко.

Якщо укладена покрівельна плівка, пил з найдрібнішими частинками глини може засмічити пори покриття, мембрана втратить свою паропроникність.

Ми рекомендуємо виконувати обрізку черепиці за межами схилу даху.

Як забезпечити вентиляційний зазор?

У карнизної планки найкраще залишити невелику вхідно-вихідну відстань між черепицами. Це необхідно, щоб забезпечити здорову циркуляцію повітря під схилом даху.

Після укладання черепиці на схилі даху, переходять до монтажу ковзана. Коньковий тримач закріплюють за допомогою затискачів. Далі розміщують вентиляційно-ущільнювальну стрічку.

Завдяки мікропорам на її поверхні, створюються умови для вільної вентиляції.Коникові черепичні елементи укладають, найчастіше, в третьому ряду під ковзаном. Їхня кількість залежить від розміру плити та її форми. Фіксують елементи спеціальною скобою і закріплюють шурупами до ковзана.

Немає сумнівів, що складний процес укладання керамічної черепиці може виконати не кожен виконавець. Найкраще довірити монтаж черепиці професіоналам.

Для архітекторів

Зона архітекторів - це поради та джерела натхнення, необхідні файли з текстурами і прайс-листами.

Для підрядників

Корисні поради для покрівельників, а також технічна інформація і карти виробів марки Röben.

Догори